piątek, 30 listopada 2012

Samochody (nie)koniecznie piękne (1)

Są auta, które podobają się znamienitej większości wielbicieli motoryzacji (dajmy na to 95%), są też fani bardziej wybredni (powiedzmy 50%), którym podoba się dana część samochodów - żadne inne. I są tacy, którym podobają się samochody niszowe, dla innych okropne, wstrętne (to jest jakieś 5%). No są oczywiście fanatycy (znam takich), którzy wielbią tylko i wyłącznie jedną markę, a całą resztę mieszają z błotem... ale dziś nie o nich mowa.


Dziś pod lupą znajdzie się samochód, którego nigdy nie widziałem na żadnej ulicy, który jest tak niszowy jak jedzenie w proszku za czasów PRL-u, który dla większości jest tak brzydki, że wielu ludzi i tak obejrzałoby się za nim na drodze. Samochód, który właśnie te 5% uwielbia... SsangYong Actyon.

Przede wszystkim auto niepowtarzalne i bardzo dziwne, tak dziwne, że aż intrygujące... bo który inny samochód ma takie światła z przodu? Który inny ma taki grill? Tak owalnie uwypukloną maskę?

Żeby zrobić taki samochód trzeba mieć naprawdę wielką odwagę.

Ten samochód nie jest kontrowersyjny tylko z przodu czy z tyłu, on cały jest kontrowersyjny - zaczynając od zewnątrz, a na wnętrzu kończąc.  Gdyby nie ten wlot powietrza, te okrągłe soczewki wkomponowane w reflektory, linia nadwozia, cały ten tył, plastikowo wyglądający środek... to byłoby zupełnie inne auto. Ale i wtedy może znalazłoby 1 albo 2 % nabywców więcej, bo główną przyczyną porażki jest mimo wszystko ten mały znaczek - SsangYong.

Actyon to samochód, który jest jedyny w swoim rodzaju i z pozytywnego i z negatywnego punktu widzenia. Ma swój styl, swoich fanów, a teraz i następcę, który może to grono powiększyć.


10 komentarzy:

 1. Chyba jestem jakiś dziwny:P bo akurat ten model mi się nawet podoba :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jesteś w tych 5-ciu % ;-) Mi nie podoba się centralnie z przodu i z tyłu, ale pod kątem wygląda nieźle. Można powiedzieć, że jest i ładny i brzydki - niepotrzebne skreślić:-)

   Usuń
  2. a mi się akurat podoba i pewnie cena też jest dobra

   Usuń
 2. Powiem tak... Actyon wcale nie jest taki szpetny - w przeciwieństwie do jego koncernowego starszego braciszka, czyli Rodiusa.

  Tylko czemu na górze strony jest Pontiac Aztec?

  OdpowiedzUsuń
 3. Te jeszcze nie są takie złe, według mnie najbrzydszy jest Fiat Multipla :)
  Oto Twoja szkoła jazdy

  OdpowiedzUsuń
 4. Auto wygląda zdecydowanie jak zabawka, jakieś ładniutkie, brakuje w nim mocy jakiej spodziewałbym się po jego wnętrzu

  OdpowiedzUsuń
 5. Budowa domów Warszawa to usługi, z których warto skorzystać. Dzięki nim można w prosty sposób rozpocząć i zrealizować budowę własnego wymarzonego domu.
  skup aut warszawa

  OdpowiedzUsuń