sobota, 21 marca 2015

Arrinera Hussarya na tegorocznym Motor Show w Poznaniu

Dla fanów pięknych i szybkich samochodów szykuje się prawdziwa gratka. Już w kwietniu, podczas targów Motor Show 2015 w Poznaniu, twórcy Arrinery zaprezentują Polakom jej testową wersję, stanowiącą bazę dla nie jednej, a dwóch modeli. Tym samym konsekwentnie realizują swoją politykę „otwartych drzwi”, w ramach której stwarzają fanom motoryzacji okazję do podglądania procesu tworzenia pierwszego, polskiego supersamochodu. Jesienią ubiegłego roku zaprosili media oraz zwycięzcę konkursu na Facebooku na testy Arrinery w Białej Podlaskiej, a teraz pokażą ją szerszej publiczności.

Kilka słów o samochodzie:

Arrinera to pierwszy, polski supersamochód stworzony z myślą o najbogatszych fanach motoryzacji i kolekcjonerach wyjątkowych samochodów. Ten wyjątkowy samochód, łączący w sobie wysokie technologie inżynierskie i wysmakowany design, wyprodukowany zostanie w ramach pierwszej serii w 33 egzemplarzach. Każdy egzemplarz będzie modyfikowany pod oczekiwania konkretnego klienta, jednak już teraz można potwierdzić, że w najwyższej konfiguracji uzyskiwać będzie prędkość do 340 km/h i przyspieszenia rzędu 3,2 sekundy do 100 km/h oraz w 8,9 s do 200 km/h. Choć nie jest jeszcze dostępny w sprzedaży, to zainteresowanie jego zakupem wyraziło już ponad 200 osób, z czego 37 z Polski.

Projekt Arrinera już od kilku lat rozpala wyobraźnię fanów motoryzacji. Na temat pierwszego, polskiego supersamochodu powstało bardzo wiele publikacji. O udział w testach, w ramach zorganizowanego przez firmę konkursu walczyło kilkaset fanów motoryzacji, a obszerną relację z tych testów przygotowała telewizja Polsat (link). Wtedy jednak osobiście mogła w nich uczestniczyć jedynie garstka osób.

 „Po przeprowadzonych jesienią 2014 roku w Białej Podlaskiej testach otrzymaliśmy liczne zapytania kiedy znowu będzie możliwe zobaczenie Arrinery na żywo” - mówi Piotr Gniadek wiceprezes Zarządu Arrinera S. A. „To dlatego postanowiliśmy nie czekać z pokazaniem naszego superauta do zakończenia projektu i zdecydowaliśmy się zaprezentować go na najbliższych targach Motor Show w Poznaniu” - dodaje.

Targi Motor Show odbędą się w dniach od 9 do 12 kwietnia 2015 r. Właśnie wtedy będzie można zobaczyć "polską bestię" w wersji testowej, już bez zamaskowanego nadwozia, w konfiguracji z potężnym wolnossącym silnikiem V8, wyczynową skrzynią biegów oraz z zaawansowanym hamulcem aerodynamicznym. Hamulec ten to efekt współpracy z Politechniką Warszawską. Po osiągnięciu prędkości 120 km/h spoiler automatycznie się wysuwa, a wbudowany akcelerometr analizuje przeciążenia podczas hamowania, przesyłając sygnały do siłowników, które ustawiają płat pod kątem maksymalnie do 55 stopni, skracając drogę hamowania nawet o kilkadziesiąt metrów.

Prezentowany na targach supersamochód stanowić będzie bazę dla dwóch wariantów Arrinery - cywilnej i… wyścigowej. Ta ostatnia informacja z pewnością zelektryzuje miłośników wyścigów samochodowych. Więcej informacji na ten temat zostanie zaprezentowanych przez twórców Arrinery na targach.


Z dużym zaciekawieniem czekam na efekt końcowy tego projektu. Ale już teraz wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Arrinera Hussarya będzie samochodem wręcz bajecznym (z równie bajeczną ceną - ok. 2 mln. zł). I mam taką cichą, ale zarazem bardzo dużą nadzieję, że w niedługim czasie w Polsce będą produkowane kolejne samochody (polskie samochody), nie tak ekskluzywne, ale również z charakterem. Wiele razy zadaję sobie pytanie (pewnie nie tylko ja), czy to jest możliwe, żeby Polska znów produkowała swoje samochody? - No cóż... odpowiedź jest trudna. W każdym bądź razie - bardzo bym chciał.8 komentarzy:

 1. I pomyśleć, że takie autko kosztuje tyle ile pensja wszystkich użyt. tego bloga :PP

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda, że takie samochody produkowane są właśnie pod najbogatszych fanów motoryzacji, ale rozumiem - taki zamysł i tak naprawdę nie potrzebujemy takiego auta do np. dojazdu i powrotu z pracy ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. extra wygladajacy blog i ciekawe inspiracje !

  OdpowiedzUsuń
 4. super tutaj bede odwiedzał częsciej !

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo dobrze że taki blog jak ten istnieje.Jakby takich blogów nie było to naprawdę było by bardzo źle na 100 procent.

  OdpowiedzUsuń