sobota, 11 kwietnia 2015

Letnie opony - Dębica, Fulda oraz Sava (2/3)

Dziś nadszedł czas na kolejny artykuł z serii opon letnich. Na tapetę biorę markę Fulda.


1. Fulda EcoControl HP - to opona przeznaczona do samochodów o wysokich osiągach.

Zastosowane zaawansowane rozwiązania technologiczne – takie jak system AquaFlow, bieżnik EcoTread czy nowoczesna mieszanka gumowa na bazie krzemionki, pozwalają samochodom wyposażonym w te opony na krótszą drogę hamowania niż w przypadku zastosowania produktów konkurencyjnych – na suchej nawierzchni jest to wynik lepszy nawet o 5%. Było to też możliwe dzięki nowoczesnej konstrukcji opony, która zwiększa powierzchnię kontaktu z podłożem. Jeśli natomiast chodzi o drogę hamowania na mokrej nawierzchni, to skrócono ją aż o 9%. Było to możliwe za sprawą użycia mieszanki gumowej bieżnika na bazie krzemionki, zwiększonej liczbie krawędzi i zastosowaniu systemu kanalików AquaFlow, co gwarantuje skuteczne odprowadzanie wody spod czoła opony.
 
Fulda EcoControl HP ma wzmocnioną konstrukcję, co umożliwia pewne prowadzenie samochodu przy wysokich prędkościach. Z kolei zastosowany w oponie bieżnik EcoTread (w połączeniu z nowoczesną mieszanką gumową) zmniejsza opory toczenia o 9%, a to wiąże się z redukcją zużycia paliwa. Opona Fulda EcoControl HP to efekt realizacji strategii, która pozwala zaoferować wysoką jakość, niezawodność i bezpieczeństwo w przystępnej cenie.
 
Fulda EcoControl HP jest dostępna w rozmiarach od 14 do 16 cali, a poziom hałasu wynosi od 67 do 69 dB.
                                                 

2. Fulda SportControl - ogumienie typu UHP, które oferuje wysoką jakość w konkurencyjnej cenie, przy zachowaniu najwyższych parametrów w obszarze osiągów.

SportControl zaprojektowano z myślą o kierowcach ceniących kontrolowaną sportową jazdę bez zmartwień. Konstrukcja opony zapewnia optymalną sztywność całego bieżnika, dzięki czemu opona przystosowana jest do wysokich osiągów. Zminimalizowany ciężar opony, a także specjalna mieszanka gumowa na bazie krzemionki redukują zużycie paliwa. Natomiast zoptymalizowana budowa SportControl zapewnia równomierny rozkład nacisku na całej szerokości kontaktu opony z podłożem, dając jej równomierne zużywanie, a także wysokie przebiegi.
 
Fulda SportControl jest dostępna w rozmiarach od 16 do 19 cali, a poziom hałasu wynosi od 67 do 69 dB.
 
3. Fulda EcoControl - opona do aut osobowych, opracowana z myślą o bezpieczeństwie i oszczędności. Jej podstawowym atutem jest znacznie niższe zużycie paliwa, które uzyskano dzięki specjalnej mieszance gumowej również na bazie krzemionki. Druga zaleta to dłuższa żywotność. Ponadto specjalny wzór bieżnika sprawia, że EcoControl ma znacznie krótszą drogę hamowania na mokrej nawierzchni.
 
Konstrukcja bieżnika ze zróżnicowanych rozmiarowo bloków oraz ich naprzeciwległych ułożeń odpowiada za cichsza pracę opony, co przekłada się na większy komfort jazdy.
 
Fulda EcoControl jest dostępna w rozmiarach od 13 do 15 cali, a poziom hałasu wynosi od 65 do 69 dB.
Podałem ceny odnośnie wybranych modeli opon Dębica, więc także i tutaj wypadałoby kilka słów o wydatkach napisać. Otóż Fulda EcoControl HP w popularnym rozmiarze 195/65R15 kosztuje niecałe 700 zł (oczywiście chodzi o komplet - czyli 4 szt.), na opony Fulda SportControl w rozmiarze 225/45R17 trzeba wydać ok. 1300 zł, natomiast na komplet najmniejszych w tym zestawieniu opon Fulda EcoControl o przykładowym rozmiarze 165/70R13 należałoby naszykować 500 zł.
 
 

4 komentarze:

  1. Miałem kiedyś komplet Fuldy i nie mogłem narzekać, opony wytrzymały chyba 3 sezony i "umarły" śmiercią naturalną :). Dla normalnych użytkowników dróg jak najbardziej polecam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja bardzo polecam opony sklepu http://www.feuvert.pl/okazje/tanie-opony-letnie-i-zimowe-283.html mają niskie ceny i różnych producentów. Miałem kiedyś Dunlopy i byłem bardzo zadowolony teraz zmieniłem na feuvert i są równie dobre i tańsze, polecam- warto .

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo fajne wpisy na blogu można znaleźć.

    OdpowiedzUsuń