czwartek, 16 kwietnia 2015

Letnie opony - Dębica, Fulda oraz Sava (3/3)

Przyszedł czas na ostatnią markę opon letnich. Zobaczymy, czy są one dobrą alternatywą dla pozostałych przedstawicieli marki Goodyear.


1. Sava Intensa HP - opona letnia HP o zwiększonych przebiegach, bardzo dobrych osiągach i krótkiej drodze hamowania na mokrej nawierzchni. Sava Intensa HP to właściwy wybór dla kierowców szczególnie zwracających uwagę na cenę i jakość, którzy szukają trwałych, ekonomicznych i niezawodnych opon z kategorii HP. Główną zaletą Sava Intensa HP jest jej doskonałe zachowanie podczas jazdy i hamowania na mokrej nawierzchni – droga hamowania awaryjnego jest krótsza o 8,3 m od opon konkurencyjnych.

Konstrukcja bloków bieżnika oraz innowacyjna mieszanka gumowa przyczyniają się do wydłużenia przebiegów. Płaski i szeroki profil opony zapewniają jej lepszy kontakt z nawierzchnią. Przekłada się to na równomierny rozkład nacisku na całej szerokości styku opony z podłożem, co z kolei daje równomierne zużycie bieżnika.

Sava Intensa HP jest oferowana w rozmiarach od 14 do 16 cali, a poziom hałasu wynosi od 67 do 71 dB.
 

2. Sava Perfecta - charakteryzuje się wysoką żywotnością i niezawodnością. Bieżnik zbudowany z czterech żeber zapewnia bardzo dobre rozłożenie nacisku na całej powierzchni styku opony z nawierzchnią, dzięki czemu zużywa się ona równomiernie.

Podczas jazdy po mokrej nawierzchni kluczowe są odporność na aquaplaning i krótka droga hamowania. W obu tych kategoriach Sava Perfecta radzi sobie dobrze. Konstrukcja bloków bieżnika powoduje, że samochód lepiej trzyma się nawierzchni, a droga hamowania jest krótsza. Szerokie rowki obwodowe oraz poprzeczne zapewniają szybkie i skuteczne usuwanie wody spod czoła opony.

Sava Perfecta oferowana jest w rozmiarach od 13 do 15 cali, a poziom hałasu wynosi od 67 do 70 dB.
3. Sava Intensa UHP -  jest przeznaczona do pojazdów o bardzo wysokich osiągach. Doskonale sprawdza się zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. Za te dobre wyniki odpowiada m.in. wzmocniona konstrukcja strefy barkowej opony oraz bardzo dobrze odprowadzający wodę asymetryczny bieżnik z szerokim żebrem centralnym. Oprócz świetnych parametrów trakcyjnych, Sava Intensa UHP wyróżnia się również niskim poziomem hałasu oraz zmniejszonymi oporami toczenia, co przyczynia się do obniżenia zużycia paliwa.

Sava Intensa UHP oferowana jest w rozmiarach od 16 do 19 cali, a poziom hałasu wynosi od 66 do 68 dB.

4. Sava Intensa SUV - opona przeznaczona do aut klasy SUV. Parametry użytej w niej mieszanki gumowej zapewniają bardzo dobre prowadzenie zarówno na suchej, jak i na mokrej nawierzchni. Dzięki wzmocnionej konstrukcji opona pewnie zachowuje się w każdych warunkach. Bardzo dobre właściwości oraz konkurencyjna cena sprawiają, że Sava intensa SUV stanowi doskonały wybór dla kierowców, którzy poszukują skutecznych i ekonomicznych rozwiązań.

Sava Intensa SUV oferowana jest w rozmiarach od 16 do 18 cali, a poziom hałasu wynosi od 69 do 71 dB.A w jakich cenach plasują się bohaterowie dzisiejszego artykułu? Otóż Sava Intensa HP 195/65R15 kosztuje 700 zł, Sava Perfecta w rozmiarze 165/70R14 niespełna 600 zł, za Sava Intensa UHP w rozmiarze 225/45R17 zapłacimy ok. 1200 zł, natomiast za komplet opon Sava Intensa SUV w rozmiarze 245/70R16 należy wyłożyć ponad 1400 zł.


Jak widać, ceny opon Sava również są przystępne, a ich jakość nie budzi większych zastrzeżeń. Także mam nadzieję, że moje artykuły choć trochę pomogą w wyborze odpowiednich opon dla Waszych samochodów;-) Ja póki co jeżdżę na oponach Pirelli, ale już niedługo będę musiał kupić nowe sztuki. Na jaką firmę padnie mój wybór? Tego nie wiem, ale na pewno o tym napiszę.

 

4 komentarze:

 1. Ja też póki co jeżdżę na Pirelli. Później zobaczymy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Szczerze? Nigdy nie słyszałem o tej marce...

  OdpowiedzUsuń
 3. fajny blog do poczytania - polecam !

  OdpowiedzUsuń
 4. na takie blogi wchodze z przyjemnością !

  OdpowiedzUsuń