poniedziałek, 1 czerwca 2015

Wysoka utrata wartości (nie)równa się niskim kosztom utrzymania

 
Mała popularność samochodów przekłada się na ich wysoką utratę wartości, dlatego często młody samochód możemy kupić za naprawdę okazyjną cenę. Niestety nie zawsze tani samochód = niskie koszty utrzymania. Choć istnieją przypadki, że te dwie rzeczy idą ze sobą w parze.


Dziś przedstawię samochody, które w bardzo krótkim odstępie czasu (ok. 4 lat) traciły co najmniej 50% na wartości.
 
1. Alfa Romeo 159 - Alfa przez długie lata była owiana złą sławą, w dużej mierze dzięki awaryjnemu i drogiemu w naprawach modelowi 156. Jego następca, to jednak bardzo udany samochód, który możemy kupić za bardzo rozsądną cenę.
Model 159 wygląda jak rasowy sportowiec

Wnętrze modelu 159 jest znacznie lepiej dopracowane
2. Citroen C6 - luksusowy model Citroena można kupić naprawdę tanio, ale jego koszty eksploatacji nie należą do najniższych. Więcej o tym modelu pisałem tutaj.
Jakość wykonania na najwyższym poziomie
3. Kia Opirus - koreańska limuzyna nigdy nie znalazła należytego uznania wśród klientów. Cena tej limuzyny jest wprost rewelacyjna biorąc pod uwagę wiek, wyposażenie i komfort podróżowania. Więcej informacji o opisywanym samochodzie tutaj.
Ogromna limuzyna zapewnia duży komfort podróżowania
 
Jakość wykonania stoi na bardzo wysokim poziomie, a miejsca
jest więcej niż pod dostatkiem
4. Opel Vectra C - obszerna i funkcjonalna limuzyna, która cechuje się niską ceną zakupu i niskimi kosztami utrzymania.
Wnętrze Vectry C jest naprawdę obszerne
5. Peugeot 607 - piękna limuzyna, która zapewnia bardzo wysoki komfort podróżowania jest naprawdę tania w zakupie. Koszty eksploatacyjne? Nie należą do wysokich, ale w topowych odmianach potrafią trochę "odchudzić" portfel... Zainteresowanych odsyłam do artykułu o modelu 607.
Bardzo elegancki nadwozie
Oraz bardzo ładnie wykończone wnętrze
6. Renault Espace - jak wskazuje sama nazwa - samochód jest nie z tego świata - i po części tak wygląda. Ceny używanych egzemplarzy są niskie, zaś koszty utrzymania do najniższych nie należą.
Ekstrawagancka linia nadwozia
Wnętrze jeszcze bardziej kosmiczne niż te z Hondy Civic VIII
 


6 komentarzy:

 1. Wszystkie te auta są bardzo fajne z wyjątkiem tej renówki :p Alfa Romeo 159 mi się marzy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeśli ktoś dba o auto, to myślę, że koszty serwisowe nie są wysokie nawet w przypadku tych aut co przedstawiłeś. No chyba, że nawali coś poważniejszego albo auto ma aktywne zawieszenie, to wtedy właścicielowi takiego samochodu może zrobić się trochę smutno;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przydatny artykuł. Jeśli faktycznie koszt zakupu ma się tak do kosztów utrzymania to dzięki zawartym tu informacjom można sporo zaoszczędzić :) Dobrze wiedzieć że tani samochód nie zawsze jest tani :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Co do alf zgodzę się. Miałem ten "lipny" model, gdyby nie jego awaryjność to byłby super. Jednakże nie zraziłem się do tych aut i nie żałuje, następne auta tej marki to strzał w dziesiątkę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie najbardziej przekonuje Citroen :)

  OdpowiedzUsuń